1950’den Günümüze Uzanan Modern Yolculuk…

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir geleceğin standartlarını oluşturmak için çalışan Yüner Halı, 1950 yılında kuruldu.

Firmamızın duayeni sayın Cahit ÜNER;1950 yılında yün halı ipliği-boyacılığı ile başlamıştır.

1960 yılından itibaren EMEK ZERAFET adıyla el halıcılığı imalatçılığı yapmıştır.1987 de 2 dokuma tezgahı alınarak,halı dokuma sektöründe makine halı imalatı ile üretim gücü artırılmıştır.1992 yılında dokuma makineleri grubunda önemli bir makine olan STRAYGARN YÜN İPLİK TARAK MAKİNELARI’NI alarak üretim kapasitesini, dünya normlarında büyütmüştür.

Güçlü donanımı ile her geçen gün potansiyelini arttıran firmanız maksimum verim hedefiyle makine parkını 2007 yılı içerisinde yaptığı çalışmalarla üretim gücünü arttırmıştır.Üretim alanını, ürün çeşitliliğini ve üretim kapasitesini sürekli geliştirmekte; böylece müşterilerine doğru ürünü doğru zamanda sunabilmektedir.

“işleyeceğimiz ham maddeyi, imalatımıza uygun olan malzemeyi özenle seçerim…”felsefesi; kuruluşumuzdan bugüne değişmeyen en önemli felsefemiz olmuş; buna bağlı olarak ta yün ev halısı, akrilik cami halısı ve yün cami halısı imalatındaki kalite anlayışımız hep artmıştır.

Tesislerimize; canlı hayvandan elde edilen yün, ham olarak gelir, manüel temizlik ve makine temizliğinden sonra,boyama tesisimizde en kaliteli maddeler bileşimiyle boyanan yün;önce ip,sonrada dokuma tezgahlarında yüksek kaliteyle dokunur.en son temizlik ve kalite kontrol aşamalarından sonra,sizlere uzanan sıcak bir motif halinde bu serüven artık sizin evlerinizde ve camilerimizde yerini almaya hazır hale gelmiştir.

Halen 5500 m2 alanda işlerinin uzmanı, 4 adet VAN DE WIELE bilgisayarlı JAKAR’lı dokuma tezgahı ile makine yün ev halısı, yün cami halısı, naturel cami halısı, akrilik cami halısı ve yün göbekli cami halısı imalatında sizlere uygun cami halısı fiyatları ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Bu sayfayı paylaş: